دیزل ژنراتور

موتور دیزل ژنراتور یک نوع دستگاه صنعتی محسوب میشود که طی فرایند هایی به صورت فیزیکی و مکانیکی و الکترومغناطیسی عمل میکند. این دستگاه انرژی مکانیکی را با استفاده از گازوئیل به برق تبدیل می کند. موتور ژنراتور از الکتریسیته کافی برای حرکت درآوردن دستگاه های صنعتی  و روشنایی تولید میشود.  برای تولید  کردن الکتریسته  از یک ژنراتور به یک موتور دیزلی ساخته میشود که برق مورد نیاز کارخانه های صنعتی تامین میشود. موتورهای دیزل ژنراتور، انواع مختلفی در بازار یافت میشود. موتورهای دیزل ژنراتور برای شعله‌ور ساختن سوخت از حرارت‌های بالا استفاده میشود. در ابتدا دمای فضایی که این موتورها قرار میگیرد را باید بسیار بالا باشد و بعد از اینکه دما به اندازه کافی بالا رفت ماده سوختنی را با هوا مخلوط می‌شود.

برای سوزاندن یک ماده به این دو  عامل توجه کنید حرارت و اکسیژن نیاز اصلی این دیزل ها است. اکسیژن وارد مجاری ورودی موتور محفظه سیلندر می‌شود. و سپس به وسیله پیستون فشرده سازی کنید. این فشردگی باید زیاد باشد که باعث ایجاد حرارت بسیار بالا شود. عامل سوم دیزل ماده سوختنی به گرما و اکسیژن است که نتیجه آن سوخت شعله‌ور میگردد. از موتورهای دیزل برای تولید برق استفاده میگردد که این مجموعه دیزل ژنراتور گفته میشود.

دیزل ژنراتور و اجزای دیزل

دیزل ژنراتور از ۱ تا 30 کیلو ولت آمپر برای منازل مسکونی، فروشگاه ها، ادارات کوچک و تا 3000 کیلو ولت آمپر قابل استفاده است برای مجتمع های اداری بزرگ و کارخانه های برق تولید میشود. یک ژنراتور 3000 کیلو ولت آمپر را داخل یک فضای ایزوله ای قرار بگیرید. ژنراتور های 6 مگابایتی برای ایستگاه های کوچک تولید برق میشود و به همین دلیل از چندین دستگاه ژنراتور استفاده کنید. امروزه با توجه به پیشرفت های زیادی که وجود دارد و توسعه یافته است .در زندگی بشر نیاز به انرژی زیادی داریم. و ما احتیاج به یک منبع انرژی بالا و با قیمت مناسب هستیم هستیم. هزینه نگهداری دیزل ژنراتور مقرون به صرفه تر و عمر مفیدی دارد. دیزل ژنراتورها به عوامل مختلفی بستگی دارد. تامین سوخت و ذخیره آن یکی از مهم ترین ویژگی های دیزل است. بیشتر ژنراتور های دیزل تعداد بیشتر تامین کننده های قطعات دیزل است، نیاز به دانش و تجربه زیادی دارد و حمل آن راحت است.

نصب درست دیزل ژنراتور، از مهم ترین بهره برداری و عملکرد ژنراتور گازوئیلی حساب می آید. اقدامات اولیه برای نصب این دیزل ها ایمنی و کنترل اتصالات است. نقش مهمی در راه اندازی دیزل ژنراتور وجود دارد.همیشه برای نصب و راه اندازی یک دیزل ژنراتور باید توسط یک فردی که متخصص و کاربلد در این زمینه است صورت بگیرد تا دچار مشکل احتمالی نشوید. بررسی کردن و کنترل تمامی اجزای دیزل بسیار اهمیت دارد و در صورت سهل انگاری خطراتی از جمله برق گرفتی و یا سوخته شدن دستگاه و یا حتی آتش سوزی رخ ندهد.

اجزای دیزل ژنراتور

موتور ژنراتور
دینام (ژنراتور)
سیستم های سوخت (تانک)
رگولاتور ولتاژ
سیستم های خنک کننده و اگزوز
سیستم های روانکاری
شارژر باتری
کنترل پنل
مجمع اصلی / قاب (شاسی)

ژنراتورها با سرعت حداکثر2000 دور کار کرده و با آب خنک میشود، سطح استاندارد بالا نسبت به ژنراتور هایی است که با 3800 دور کار میشود. و با هوا خنک می شوند. در واقع اگر روزانه 4 ساعت به منظور ورزش دادن از این دستگاه استفاده کنید حدود 14 سال طول می کشد تا نیاز به سرویس اولیه و اساسی آن که حدودا 20000 ساعت است پیدا شود. ساعت سرویس های دوره ای روغن و فیلتر های یک دیزل ژنراتور بین 150 تا 300 ساعت است که البته می بایست فشاری که به آن وارد می شود را مدیریت نمود. ساعت کار سرویس کلی و اساسی یک ژنراتور گازوئیلی چنانچه در بهترین حالت استاندارد از آن استفاده شود حدود 50000 ساعت بیان شده است، ولی باید دانست که همه این ها تقریبی بوده و ساعت مشخصی برای آن معین نشده است.

خرید آنلاین دیزل ژنراتور

گروه صنعتی دیزل ولت به عنوان بزرگترین واردکننده دیزل ژنراتور در فروش انواع ژنراتور دیزلی تک فاز و دیزل ژنراتور سه فاز در سطح کشور است ، محصولات مختلفی در دیزل ژنراتور برای شما به نمایش میگذاریم.