لود بانک - تستر ژنراتور

لود بانک

از لود بانک ( به انگلیسی: Load bank ) برای آزمایش انواع دیزل ژنراتورها و ژنراتورهای گازی برای بررسی کارایی و عملکرد صحیح آن از نظر سلامت موتور، ژنراتور، پنل و سنسور استفاده می شود.  این دستگاه ها در ظرفیت های مختلف شامل 400 آمپر، یک مگاوات (1000 آمپر)، دو مگاوات (2000 آمپر) تولید می شوند.

لود بانک - تستر ژنراتور چیست ؟

لود بانک از چه قطعاتی تشکیل شده است ؟

همانطور که در ابتدای مقاله لود بانک گفتیم برای تست دستگاه ژنراتور از لود بانک استفاده می شود. اگرچه به نظر می رسد ساخت لود بانک چندان پیچیده نیست. اما هرگونه اشتباه در محاسبه متریال و کیفیت، کابل، المنت فنری، کلید روشن/خاموش، کابل ها ، محافظ ، لاک حرارتی ، عایق و قطعات داخلی آن می تواند بسیار خطرناک باشد.

با توجه به اینکه استفاده از ژنراتور بدون بار به آن آسیب می رساند، لود بانک در واقع جریان خروجی را از ژنراتور تخلیه کرده و به گرما تبدیل می کند. فن های بسیار قوی برای خنک سازی در هنگام ساخت بارهای آمپر بالا استفاده می شود.

البته ممکن است برخی بسته به نوع دستگاه از سیستم خنک کننده آبی (رادیاتور) استفاده کنند. به دلیل وزن زیاد فضای بار، از چرخ ها برای حمل بهتر و راحت تر استفاده می شود.

قیمت و خرید لود بانک

اگر برای پروژه خود نیاز به ابزار تست دیزل ژنراتور لود بانک دارید می توانید آن را با ظرفیت مورد نیاز خود از دیزل ولت خریداری کنید و همچنین می توانید از این مجموعه لود بانک مورد نظر و مناسب برای پروژه خود را اجاره کنید.

لطفا جهت مشاوره و قیمت با توجه به تفاوت قیمت های لود بانک در بازار و سایت های دیگر با شماره تماس های موجود در سایت دیزل ولت تماس حاصل نموده و بعد از دریافت مشاوره اقدام به دریافت خدمات از دیزل ولت نمایید ما با شماییم تا کیفیت و بهترین قیمت را برایتان مهیا کنیم.

کاربرد لود بانک در سایر صنایع:

لود بانک علاوه بر آزمایش دیزل ژنراتورها، برای تست ظرفیت توربین های گازی، باتری های صنعتی، یو پی اس، اینورترها و سوئیچ ها استفاده می شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *